BLOW Tuner DVB-T cyfrowej TV naziemnej 4502HD- jakie korzyści możemy wyróżnić?

BLOW Tuner DVB-T cyfrowej TV naziemnej 4502HD- jakie korzyści możemy wyróżnić? Z pewnością większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że naziemna telewizja cyfrowa DVB-T to pewien standard telewizji cyfrowej, który w 2013 roku całkowicie zastąpił telewizję analogową. Tego typu rozwiązanie szybko zyskało dużą rzeszę fanów ze względu na możliwość darmowego odbierania kanałów wysokiej jakości.

Co powinniśmy wiedzieć na temat tunera Blow 4502HD? Jakie korzyści z DVB-T możemy wyróżnić? Jaki odbiornik warto posiadać, aby móc odbierać DVB-T? Co jest lepszym rozwiązaniem- TV z wbudowanym tunerem czy osobny tuner? Jaka antena okaże się niezbędna do odbioru DVB-T? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe informacje na temat tunera Blow 4502HD

W pierwszej kolejności warto zająć się krótkim opisem tunera Blow 4502HD. Otóż charakteryzuje się dużą pojemnością urządzenia, która wynosi aż 500 GB. Jeśli chodzi o napięcie zasilania- w tym przypadku wartości prezentują się następująco: 100-240V. Maksymalny pobór mocy jest mniejszy niż 10 W, natomiast w trybie czuwania Blow 4502HD pobiera mniej niż 1W. Warto wyróżnić wydajny i atrakcyjny procesor MSD7818, który gwarantuje satysfakcjonującą moc obliczeniową. Wcześniej wspomniane urządzenie obsługuje standard MPEG-4, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie kanałów DVB-T. Zaletą tego rozwiązania są niewielkie rozmiary urządzenia- 147 mm x 92 mm x 35 mm. Blow 4502HD to skuteczny sposób na to, aby odbierać wysokiej jakości telewizję naziemną. Tuner posiada kilka charakterystycznych cech, o których należy wspomnieć. Urządzenie wyposażone jest w wyjście AVC. Do odtwarzanych formatów wideo możemy zaliczyć AVI, Xvid, MPEG4, TS, MKV. Waga brutto opakowania oscyluje w granicach 10380 g. Użytkownik może skorzystać z funkcji PVR Full HD.

Jakie korzyści z DVB-T możemy wyróżnić?

BLOW Tuner DVB-T cyfrowej TV naziemnej 4502HD- jakie korzyści możemy wyróżnić?

BLOW Tuner DVB-T cyfrowej TV naziemnej 4502HD- jakie korzyści możemy wyróżnić?

Wiemy już stosunkowo dużo na temat tunera Blow 4502HD. Warto teraz posiąść informacje na temat tego, jakie są korzyści z innowacyjnego rozwiązania DVB-T. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że zwiększa się liczba kanałów. Okazuje się, że dzięki emisji cyfrowej możliwe jest transmitowanie większej ilości ciekawych programów telewizyjnych. Możliwe jest odbieranie jednego multipleksu lub zestawu kilku kanałów telewizyjnych. Do wyboru mamy również te w jakości HD. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest satysfakcjonująca jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Oglądając obraz cyfrowy z pewnością odbicia czy też śnieżenia będą niezauważalne, bowiem nie występują. Wcześniej mogło to powodować duży dyskomfort podczas oglądania ulubionych seriali. Ciekawa jest także możliwość odbierania wielokanałowego, czyli przestrzennego dźwięku Dolby Digital. DVB-T oferuje również kilka ciekawych funkcji, które zwiększają zarówno komfort, jak i atrakcyjność oglądania telewizji. Godny uwagi jest EPG, czyli elektroniczny przewodnik po programach. To właśnie dzięki niemu widzimy program telewizyjny poszczególnych kanałów. PVR natomiast umożliwia nagrywania i zaprogramowanie programów telewizyjnych. W razie konieczności możliwe jest chwilowe zatrzymanie obrazu. Ostatnią funkcją, która cieszy się dużą popularnością, to VoD. Jest to powszechnie znana usługa “Video na życzenie”. Co to jest w praktyce? Otóż możliwe jest skorzystanie z wirtualnej wypożyczalni filmów czy też programów. Wykorzystując pilot możemy obejrzeć co tylko byśmy chcieli.

Jaki odbiornik warto posiadać, aby móc odbierać DVB-T?

Warto poznać możliwości tego, w jaki sposób możemy odbierać DVB-T. Otóż istnieje kilka ciekawych rozwiązań. Pierwszy z nich to posiadanie telewizora z wbudowanym dekoderem DVB-T. W dzisiejszych czasach nie jest to coś problematycznego, bowiem zdecydowana większość urządzeń posiada tego typu udogodnienia. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie tunera telewizyjnego z dekoderem DVB-T. Nie obędzie się bez anteny naziemnej, a także bez zewnętrznej bądź wewnętrznej karty telewizyjnej do komputera lub laptopa.

Co jest lepszym rozwiązaniem- TV z wbudowanym tunerem czy osobny tuner?

Telewizor z wbudowanym tunerem jest nieco bardziej wygodny, bowiem nie musimy uruchamiać dwóch urządzeń jednocześnie. Pomimo wszystko tuner DVB-T oferuje znacznie więcej możliwości. Za pośrednictwem tego urządzenia możliwe jest nagrywanie programów, ich zatrzymywanie, a także odtwarzanie wcześniejszych nagrań. W przypadku stosowania zaawansowanych tunerów posłuchamy nawet muzyki, a także pooglądamy zdjęcia.

Jaka antena okaże się niezbędna do odbioru DVB-T?

Jeśli chcielibyśmy odbierać telewizję DVB-T, możliwe jest zastosowanie tradycyjnej anteny telewizyjnej. Do odbioru zalecane są również anteny kierunkowe. Nie warto decydować się na egzemplarze siatkowe, bowiem liczba zakłóceń w tym przypadku jest stosunkowo wysoka. Jeśli korzystamy z instalacji zbiorczych, a mimo wszystko nie możemy odebrać sygnału, wówczas warto wybrać się do administracji budynku- być może konieczne jest wprowadzenie zmian w urządzeniach zbiorczych.