Co daje ozonowanie pojazdów?

Co daje ozonowanie pojazdów? O sposobach dezynfekcji mówi się ostatnio bardzo dużo. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, można postawić na ozonowanie. Dzięki ozonowaniu nie trzeba obawiać się nie tylko wirusów, ale również innych drobnoustrojów czy bakterii. Sporo osób decyduje się na ozonowanie pojazdów. W ten sposób ich samochody mogą być w pełni czyste oraz wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Oto wszechstronny poradnik na temat korzyści wynikających z ozonowania pojazdów. 

Ozonowanie pojazdów – najważniejsze informacje 

Jeszcze kilkanaście lat temu ozonowanie było usługą, która nie była tak szeroko dostępna jak dzisiaj. Klienci indywidualni nie mieli praktycznie możliwości, aby korzystać z ozonowania. W chwili obecnej sytuacja w tym zakresie wygląda już zupełnie inaczej. Kiedyś ozonowanie wykorzystywano w branży hotelarskiej, spożywczej czy budowlanej, na przykład w celu usunięcia przykrych zapachów po pożarze bądź do zdezynfekowania powierzchni karetki pogotowia. Czym tak naprawdę jest ozonowanie? W jaki sposób przebiega ten proces? Czy jest on groźny dla człowieka? Odpowiedzi na wszystkie te pytania w dalszych częściach niniejszego artykułu. 

Ozon – co to takiego?

Ozon to gaz, który składa się z trzech atomów tlenu. Warto wiedzieć, ze występuje on w przyrodzie w sposób naturalny, np. w atmosferze. Jeśli decydujemy się na ozonowanie pojazdów, wówczas ozon uzyskuje się jednak przy użyciu specjalistycznych generatorów. Z powodu właściwości utleniających ozon jest doskonałym narzędziem wykorzystywanym do likwidowania grzybów, pleśni, drobnoustrojów, wirusów przykrych zapachów. Mowa tu także o zapachach rozpuszczalników czy farb, dlatego jego skuteczność jest naprawdę ogromna. Samodzielne zadbanie o zapewnienie czystości na najwyższym poziomie nie jest niestety możliwe. To z kolei w sposób bezpośredni przekłada się na znaczne pogorszenie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Gdy elementy powierzchni spotykają się z ozonem, wówczas są usuwane bardzo skutecznie lub są dezaktywowane ich negatywne cechy. Skuteczność ozonu polega także na tym, że w trakcie pandemii koronawirusa odkaża się właśnie z wykorzystaniem metody ozonowania. Dzięki tej metodzie karetka szybko się oczyszcza, a załoga chwilę po przeprowadzeniu całej operacji czyszczenia może jechać na kolejne wezwanie do osoby z podejrzeniem koronawirusa. W mniej ekstremalnych okolicznościach ozonowanie może także przydać się na przykład alergikom. Sporo osób wykorzystuje również ozonowanie do likwidowania nieprzyjemnych zapachów pochodzących od zwierząt bądź od dymu papierosowego. Gdy proces ozonowania wykonamy w sposób zgodny ze wszystkimi wytycznymi, nasz samochód będzie wyglądał naprawdę pięknie. Zyskamy gwarancję, że powietrze, którym będziemy oddychać, będzie czyste i świeże. 

Jak dokładnie wygląda proces ozonowania? 

Co daje ozonowanie pojazdów?

Co daje ozonowanie pojazdów?

Uwaga: warto mieć świadomość tego, iż ozon w zdecydowanej większości przypadków oraz stosowanych stężeń nie powinien być szkodliwy dla ludzkiego zdrowia, to jednak mimo tego najlepiej realizację tego rodzaju usług najlepiej jest powierzyć wykwalifikowanym fachowcom, którzy znają się na tym najlepiej. Jeżeli użyjemy sprzętu słabej jakości bądź będziemy go używać w niewłaściwy sposób, nasze działania mogą doprowadzić nawet do odbarwienia elementów wnętrza. A tego chyba nie chcemy.  Jak wygląda ozonowanie pojazdów? Cały ten proces przebiega w sposób następujący. Mimo tego, iż należy przeprowadzanie ozonowania zalecać profesjonalistom, to warto wiedzieć, jak wygląda ta procedura krok po kroku. Ozonowanie pojazdów rozpoczyna się od wstępnego oczyszczenia wnętrza samochodu. Dotyczy to w szczególności takich sytuacji, gdy zależy nam na usunięciu niechcianych zapachów, a ich źródło w dalszym ciągu jest zlokalizowane w naszym pojeździe. Gdy fachowiec wykona już omawiane działania, na fotelu pasażera bądź na dywaniku zlokalizowanym przez fotelem pasażera wkłada specjalne urządzenie. Chodzi tutaj o generator ozonu. Są sytuacje, w których generator ozonu umieszczany jest poza samochodem, a do wnętrza auta pożądana substancja dostaje się za pomocą uchylonych drzwi lub okien i odpowiedniego przewodu. Decyzja o wyborze sposobu wprowadzania ozonu do samochodu należy oczywiście do danego dachowca, który przeprowadza dla nas usługę ozonowania pojazdu. Bez względu na to, jaki wybraliśmy sposób dostarczenia ozonu do wnętrza samochodu, w momencie gdy wykonane zostaną wszystkie te powyższe czynności, rozpoczyna się tak zwany proces ozonowania właściwego. W tym momencie w samochodzie trzeba ustawić zamknięty obieg powietrza oraz włączyć wentylatory. Jest to konieczne, ponieważ dzięki temu możliwe jest jednoczesne oczyszczenie przewodów wentylacyjnych samochodu. Gdy wszystko jest już gotowe, nasz ekspert uruchamia generowanie ozonu z maszyny. Warto wiedzieć, że cały proces ozonowania pojazdu nie zostawia we wnętrzu jakichkolwiek śladów przeprowadzenia tego zabiegu. Oznacza to, iż ozonowanie pojazdów jest w pełni bezpieczne i powinni je wybrać wszyscy ci kierowcy, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie.