Czy prowadzenie lombardu w Warszawie jest opłacalne?

Czy prowadzenie lombardu w Warszawie jest opłacalne? Prowadzenie lombardu niezależnie od lokalizacji przeważnie wielu osobom kojarzy się z nie do końca uczciwymi osobami, które gromadząc majątek obcych osób chcą się szybko wzbogacić na ich odsprzedaży. Warto jednak zdawać sobie sprawy, iż z usług lombardu coraz częściej korzystają zarówno osoby mające problemy finansowe jak i osoby z innych warstw społecznych, gdzie potrzebna jest duża ilość gotówki niemal natychmiast. Warto zatem wiedzieć na czym dokładnie polega biznes jakim jest lombard i czy opłaca się go prowadzić w Warszawie.

Na czym polega biznes jakim jest lombard w Warszawie?

W ogólnym ujęciu biznes jakim jest lombard polega na odkupowaniu oraz odsprzedaży przedmiotów o możliwie jak największej wartości rynkowej różnym osobom, które chcą szybko otrzymać gotówkę lub chcą kupić przedmiot w bardzo atrakcyjnej cenie. Sam lombard daje niesamowite możliwości zarobkowe pod warunkiem, iż biznes prowadzi się w sposób uczciwy i skupia się jedynie na maksymalizacji zysków z kupna po jak najniższej i sprzedaży po jak najwyższej cenie.  W lombardzie na dobrą sprawę można zastawić wszystko tj. telefon komórkowy, sprzęt domowy, biżuterię, zegarki, pojazdy czy też nawet ziemię lub nieruchomość by móc uzyskać pożyczkę po zastaw. Dzięki temu można w szybki i prosty sposób zacząć zarabiać pieniądze na obrocie przedmiotami lub nieruchomościami. To jak wysokie zarobki można uzyskać z prowadzenia lombardu w takim mieście jak Warszawa jest uzależnione od wielu czynników składających się finalnie na sukces lub porażkę właściciela lombardu.

Co należy zrobić by otworzyć własny lombard w Warszawie?

By móc otworzyć własny lombard w Warszawie nie ma konieczności posiadania specjalnych licencji czy też koncesji, co stanowi spore ułatwienie pod względem prawnym jak i ekonomicznym. Wystarczy jedynie mieć pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej oraz lokal w dobrej lokalizacji. Jeśli  chodzi o lokal najlepiej jest posiadać własny lub wynająć na okres minimum 6 miesięcy lub jednego roku. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, iż po krótkim okresie czasu trzeba będzie szukać nowej lokalizacji w Warszawie. W tym wypadku również lokalizacja odgrywa niezwykle istotną rolę. Warszawa jest stolicą Polski, gdzie mieszka ponad 1,5 miliona osób. Daje to niesamowite możliwości zarobienia dużej ilości pieniędzy w relatywnie krótkim okresie czasu jednak sama lokalizacja lombardu musi być przemyślana. Lombard w złej lokalizacji może oznaczać niewielką liczbę klientów przez co ciężej u dłużej trzeba będzie dochodzić do zarobków na odpowiednim poziomie.

Ile można zarobić na prowadzeniu własnego lombardu?

Czy prowadzenie lombardu w Warszawie jest opłacalne?

Czy prowadzenie lombardu w Warszawie jest opłacalne?

To ile można zarobić na prowadzeniu biznesu jakim jest lombard uzależnione jest od tego w jakiej lokalizacji znajduje się lombard w Warszawie, jakie przedmioty lub inne wartościowe rzeczy można zastawiać oraz to czy wybrana osoba zna się na wycenie przedmiotów. Choć nie jest to nigdzie unormowane prawnie warto przed podjęciem decyzji o otwarciu własnego lombardu w Warszawie przejść kurs rzeczoznawców. Po tak rzetelnie przeprowadzonym kursie można ze sporą stanowczością wyceniać wybrane przedmioty co finalnie przekłada się odpowiednio na wyższe lub niższe zarobki. Jeśli mowa o konkretnych kwotach zarobków z własnego lombardu w Warszawie zyski zależą od tego jakimi przedmiotami i z jaką częstotliwością właściciel lombardu je obraca. W przypadku obrotu sprzętem elektronicznym lub biżuterią na jednym przedmiocie można zarobić między 50 a 700 złotych. Z kolei na obrocie pojazdami można zarobić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za jedną transakcję. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku obrotu ziemią lub nieruchomościami po zastaw – wówczas obowiązuje pożyczka pod zastaw dla właściciela nieruchomości, która może być oprocentowana maksymalnie 18% w skali miesiąca. Wówczas zyski uzależnione są od wynegocjowanej wartości ziemi lub nieruchomości pod zastaw w lombardzie.

Czy lombard w Warszawie to opłacalny biznes?

Pomimo możliwości szybkiego zarobku oraz obracania wartościowymi przedmiotami wiele osób wciąż może podawać w wątpliwość sens prowadzenia własnego lombardu w Warszawie. Przede wszystkim jednak należy zdawać sobie sprawę, iż lombard coraz częściej jest popularny ze względu na obecność w nim klientów z różnych warstw społecznych. Niejednokrotnie można natknąć się na klienta biznesowego, który szybko potrzebuje gotówki i zastawia wartościowy zegarek by po 1-2 dniach móc go odkupić. Co więcej w Warszawie jako stolicy można spotkać teoretycznie największą grupę zarówno kupujących jak i dających pod zastaw swoje przedmioty. Dzięki temu w relatywnie krótkim okresie czasu można zyskać ogromną rzeszę klientów chcących jak najszybciej dokonać transakcji i cieszyć się w ten sposób uzyskaną gotówką lub przedmiotem kupionym znacznie poniżej ceny na rynku. Co więcej w dobie kryzysu gospodarczego jaki obecnie trwa na świecie wiele osób by móc spłacić swoje zobowiązania będzie musiało zastawić niekiedy swoje ziemie lub nieruchomości. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie można liczyć na spore zarobki oraz dużą grupę klientów, którzy chcą odkupić nieruchomość lub ziemie po niższej cenie bądź też sprzedać ją jak najszybciej by móc spłacić swoje zobowiązania.