Czy warto planować urlop na Sardynii?

Czy warto planować urlop na Sardynii? Zaplanowanie urlopu pozawala na spędzenie czasu w sposób, który nam najbardziej odpowiada. Z tego względu już przed wyjazdem należy zastanowić się w jaki sposób chcemy spędzić czas, co chcemy obejrzeć, zwiedzić, w jakim miejscu chcemy mieszkać.

Czy wakacje na Sardynii są dobre dla aktywnych?

Dla każdego z nas odpoczynek oznacza co innego. Wiele osób, które na co dzień prowadzi bardzo aktywny tryb życia pragnie na urlopie poopalać się na plaży lub przy basenie hotelowym. Część osób wypoczywa najlepiej w ruchu uprawiając ciekawe sporty i rozwija swoje pasje. Na Sardynii każdy może uprawiać wiele intersujących sportów wodnych. Doskonałą atrakcją połączoną z możliwością nurkowania są rejsy morskie np. katamaranem lub motorówką. Znajdą też coś dla siebie wielbiciele windsurfingu i kitesurfingu, a klimat wyspy umożliwia uprawianie tych sportów przez cały rok.

Sardynia to także wymarzone miejsce dla żeglarzy i miłośników długich rejsów. Na każdego turystę czekają na plażach kajaki i rowery wodne na które można wybrać się z najmniejszymi pociechami. Wyjątkowa infrastruktura woda, szeroki wybór hoteli w połączeniu z pięknymi plażami i wodą w turkusowym kolorze zadowolą najbardziej wybrednych. Na Sardynii znajdują się długie, malownicze szlaki górskie, które będą wielką atrakcją dla miłośników pieszych wycieczek.

Termy na Sardynii

Na wyspie znajduje się wiele gorących źródeł, których unikatowe i szczególne właściwości były wykorzystywane już w starożytnych czasach. Obecnie do dyspozycji urlopowiczów są najnowszej generacji ośrodki termalne o wysokim standardzie. Obowiązkowy punkt wakacji na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/atrakcje/ do odwiedzenie przynajmniej jednego z 4 największych ośrodków termalnych jakie się znajdują na tej uroczej wyspie. W związku z tym, że miejsca te mają długą historię można zwiedzić niebywale interesujące pozostałości po wybudowanych przez wiekami miastach i uzdrowiskach. Termy są wyjątkowym miejscem na spędzenie wypoczynku w miesiącach zimowych. Klimatyczne ośrodki oferują kąpiele błotne, w gorących źródłach, relaksacyjne oraz szereg innych zabiegów leczniczych, które pomagają na wiele różnych schorzeń takich jak problemy dermatologiczne, ze stawami, mięśniami. Największe ośrodki termalne to Fodongianus,  Cateldoria, Benetutti, Sardara. Woda źródeł termalnych może mieć nawet 40 st. Celsjusza.

Co warto zobaczyć na Sardynii?

Czy warto planować urlop na Sardynii?

Czy warto planować urlop na Sardynii?

Wakacje na Sardynii można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zwiedzenie najciekawszych miejsc na wyspie. Wyjątkowym miejscem jest ołtarz skalny w Oschiri, która jest w rzeczywistości granitową skałą o długości około 10 m w której w czasach prehistorycznych wykuto tajemniczo ułożone koła, trójkąty i kwadraty. Naukowcy od wielu lat próbują rozszyfrować znaczenie tych sekwencji geometrycznych, ale nikt do tej pory nie rozwiązał nietypowej zagadki pozostawionej na skale przez naszych przodków.

Kolejnym miejscem o wyjątkowym klimacie są Menhiry w Sorgono nieco przypominające rodzinne góry stołowe. Znajdują się w samym środku wyspy i powstały ponad pięć tysięcy lat temu. Raj dla każdego fotografa, a w dodatku legendy wiążą to miejsce ze sławną Atlantydą. Na wyspie znajduje się tysiące neolitycznych grobowców, które są wykute w skałach. Jednym z tych, które jest warte większej uwagi są domy wróżek Su Prunittu.

Plażowanie na wsypie

Wakacje na Sardynii mogą spędzić także wielbiciele pięknych plaż z miękkim, białym piaskiem pod stopami. Morze przy plażach jest płytkie, kolor wody turkusowy, co czyni to miejscem europejskim rajem. Oferta hotelowa dla turystów jest bardzo bogata, na plażach znajduje się wiele wyśmienitych restauracji. Przy plażach najczęściej znajdują się wypożyczalnie parasoli i leżaków oraz rowerów wodnych i kajaków. Przy hotelach znajdują są place zabaw dla dzieci, dlatego wyspa jest wyjątkowym miejscem dla każdej rodziny z dziećmi i to nie tylko małymi, ponieważ dla starszych dzieci jest przygotowana szeroka oferta różnego typu sportów wodnych, w tym różnego rodzaju ośrodki z nauką nurkowania czy surfingu. Jedną w polecanych plaż jest La Pelosa, której atrakcją turystyczną jest niewielka wyspa z wieżą z siedemnastego wieku do której dotrzemy brodząc w płytkiej wodzie.

Jedzenie na Sardynii

Ze względu na klimat wsypy https://glos24.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-na-wakacje-do-sardynii jest ona bogata w różnego rodzaju owoce i warzywa. Na stole królują owoce morza i ryby. Jedzenie jest wyjątkowo smaczne, często przygotowywane z lokalnych produktów. Wsypa słynie ze smacznych serów. Wczasy na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ to raj dla wegetarian i wegan. Papryczki, karczochy, oliwki, pomidory i bakłażany i wiele innych warzyw królują na stołach. Restauracje serwują także dania bezglutenowe. Możemy także żywić się we własnym zakresie kupując produkty w miejscowych marketach. Są one zwykle wysokiej jakości, ponieważ dostawcami są lokalne firmy. Bezpiecznym źródłem są także organizowane tutaj cotygodniowe targi na których możemy kupić nie tylko warzywa, ale również sery od miejscowych producentów, które są wyjątkowym prezentem dla rodziny w kraju.