Dlaczego wynajem autolawet to często najlepsze rozwiązanie?

Dlaczego wynajem autolawet to często najlepsze rozwiązanie? Zaletą autolawety jest to, że możesz prowadzić ją sam. Dlatego jeśli zdecydujesz się na wynajem autolawety bez kierowcy, możesz korzystać z niej w najdogodniejszym dla siebie momencie. Sam zdecydujesz, o jakiej porze przetransportujesz pojazd, bez oczekiwania na kierowcę pracującego w takich, a nie innych godzinach, a także bez dodatkowych kosztów, jakie pociągałoby za sobą opłacenie go.

Holowanie pojazdów musi odbywać się zgodnie z przepisami, dlatego przed wypożyczeniem lawety warto sprawdzić, czy posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia do tego, by przewozić dany załadunek.

Kiedy najczęściej ludzie decydują się na wynajem autolawety?

Dlaczego wynajem autolawet to często najlepsze rozwiązanie?

Dlaczego wynajem autolawet to często najlepsze rozwiązanie?

Jeśli chcesz przetransportować uszkodzony lub niesprawny samochód po wypadku, możesz skorzystać z kompleksowych usług różnych firm transportowych. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by transport nie był zbyt drogi, być może najlepiej będzie zdecydować się na wypożyczenie autolawety. Jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat, możesz ją prowadzić sam. Dzięki temu zaoszczędzisz na kosztach związanych z zatrudnieniem kierowcy. Zamawianie usług transportowych wiąże się też z koniecznością dostosowania pory transportu do godzin pracy danych kierowców, którzy mogą mieć zajęte terminy, które Cię interesują. Jeśli wynajmiesz autolawetę, sam będziesz mógł zdecydować, o której godzinie wyruszasz w trasę. Wynajmując autolawetę oszczędzisz więc zarówno pieniądze, jak i czas. Z wynajmu autolawety z kierowcą najczęściej korzystają osoby, które muszą przewieźć pojazd w odległe miejsce, a nie zamierzają samodzielnie odwozić lawety z powrotem, co mogłoby być stratą czasu. W dodatku pociągnęłoby za sobą kolejny problem, gdyż będzie trzeba zorganizować sobie przejazd z powrotem. Cena wynajmu autolawety ma ogromne znaczenie także dla osób, które sprowadzają auta z zagranicy. Przejazd takim autem, które koniecznie trzeba zaopatrzyć w kosztowne tablice, okaże się z pewnością o wiele droższy, niż przewiezienie go wypożyczoną lawetą. Zanim zdecydujesz się na wynajem autolawety, którą sam poprowadzisz, sprawdź, czy całkowita jej masa wraz z ładunkiem nie będzie przekraczała tej, jaka jest dopuszczalna dla kategorii Twojego prawa jazdy.

Czy istnieją różne rodzaje autolawet do wynajęcia?

Jeśli zamierzasz wypożyczyć autolawetę zwróć uwagę przede wszystkim na wagę pojazdu, jaki będzie przewożony. Cena wynajęcia autolawety często jest uważana za bardzo korzystną przez osoby, które transportują samochód z zagranicy. Decydują się na to na przykład osoby, które wolą przewieźć uszkodzone auto po to, by naprawić je w Polsce, gdyż w naszym kraju usługa może być dużo tańsza, niż w innych krajach. Prowadzanie auta do naprawy lub auta, które nie ma ważnego przeglądu, wiązałoby się z dużym ryzykiem. Prowadząc samochód w nieznanym nam stanie technicznym moglibyśmy się narazić na ogromne niebezpieczeństwo, a w najlepszym razie po prostu na mandat. Niektórzy używają nazw „laweta” i „autolaweta” jak synonimów, jednak zazwyczaj, gdy mówimy o autolawecie, mamy na myśli pojazd, który ma na stałe wmontowaną lawetę. Laweta jest natomiast przyczepą, którą można dołączyć do samochodu. Przejazd autolawetą odbywa się w sposób dużo bardziej stabilny. Pamiętaj, by przed wynajęciem autolawety oszacować, jaka będzie masa pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem, gdyż jeśli przekroczy ona 3500 kg, autolaweta będzie mogła być prowadzona tylko przez osobę posiadającą uprawnienia kategorii C1. Autolawety na wynajem różnią się pod względem maksymalnego obciążenia i długości najazdu, z pewnością więc będzie można dostosować wynajęty pojazd do ładunku, jaki będziemy transportować.

Holowanie pojazdów wypożyczoną autolawetą

Jednym z najczęściej używanych dziś pojazdów, których głównym zadaniem jest pomoc drogowa, jest autolaweta. Pozwala ona na dobre ustabilizowanie przewożonego pojazdu, a ponadto do jej prowadzenia często wystarcza prawo jazdy kategorii B. Jeśli zamierzasz skorzystać z usługi holowania i transportu uszkodzonych aut, wybierz doświadczoną i sprawdzoną firmę. Wiele firm oferuje wynajem autolawet z kierowcą, niektórzy klienci wolą jednak sami prowadzić pojazd, szczególnie wtedy, gdy korzystają z autolawety do transportu samochodów z zagranicy. Opłacanie kierowcy, który wybrałby się w tak długą trasę, mogłoby być dość drogie. Szczególnie nieopłacalne byłoby to dla osób, które planują szybki przejazd tam i z powrotem, dlatego to właśnie one najczęściej korzystają z wynajmu autolawety bez kierowcy. Dzięki niej będzie można zaoszczędzić na kosztach tablic, w jakie trzeba byłoby wyposażyć przywożony z zagranicy samochód.

Według wielu osób najlepszym rozwiązaniem zarówno w przypadku uszkodzonych, jak i powypadkowych samochodów jest transport na autolawecie. Przepisy związane z tego rodzaju transportem są bardzo precyzyjne, jednak nie na tyle restrykcyjne, by zachodziła konieczność szukania specjalnego kierowcy. Z tego powodu wynajem autolawet uważa się za najlepsze i najwygodniejsze posunięcie w wielu przypadkach, w jakich zachodzi konieczność skorzystania z pomocy drogowej.