Ile kosztuje wynajęcie busa na wesele?

Ile kosztuje wynajęcie busa na wesele? Wesele to szczególny dzień, do którego młode pary przygotowują się miesiącami. Bardzo często zdarza się, że sala weselna oddalona jest od kościoła lub urzędu stanu cywilnego nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku hotelu dla gości wówczas, gdy pokoje hotelowe nie są dostępne przy sali biesiadnej.

W podanych sytuacjach potrzebujemy pojazdów, które pozwolą na szybki i sprawny transfer gości. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego auta, wówczas powinniśmy skorzystać z wypożyczalni samochodów. Warto zastanowić się więc jak to wygląda w praktyce i ile kosztuje wynajem busa na wesele.

Gdzie wynająć busa na wesele?

Wynajem busów 9 osobowych na wesele nie powinien być w dzisiejszych czasach dużym problemem. Dzieje się tak, ponieważ w ofercie większości wiodących wypożyczalni samochodowych możemy odnaleźć pojazdy, które z powodzeniem przewiozą większą liczbę pasażerów. Najbardziej popularne są oczywiście busy 9-cio osobowe. Jest to spowodowane polskimi przepisami prawa drogowego, które dopuszczają do prowadzenia takimi busami kierowców, posiadających prawo jazdy kategorii B. Na terenie naszego kraju, każdy kto jest uprawniony do prowadzenia samochodów osobowych, może więc prowadzić busa 9-cio osobowego.

Ile kosztuje wynajęcie busa na wesele?

Ile kosztuje wynajęcie busa na wesele?

Poszukując odpowiedniego pojazdu do transferu gości weselnych, pierwsze kroki warto skierować do internetu. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszemy wynajem busa i dodamy miejscowość, która nas interesuje, np. Bydgoszcz, Toruń, Warszawa czy Wrocław. W wynikach wyszukiwania powinno pojawić się wiele firm, które będą nam w stanie pomóc. Oczywiście warto wybierać tylko takie wypożyczalnie, które istnieją na polskim rynku odpowiednio długo i posiadają bardzo dobre opinie od wypożyczających pojazdy. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieprzyjemności w przyszłości. Zdarzają się bowiem przedsiębiorcy, którzy oferują klientom busy posiadające bardzo duże przebiegi. Efektem tego jest wysokie ryzyko awarii i niepotrzebne nerwy dla pary młodej w najprawdopodobniej najważniejszym dniu ich wspólnego życia.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu busa na wesele?

Najważniejszą rzeczą, którą należy sporządzić podczas wypożyczenia i wydania busa jest protokół. Warto sprawdzić, czy opisany w nim stan samochodu jest zgodny ze stanem faktycznym. Do najważniejszych elementów podlegających kontroli możemy zaliczyć stan karoserii. Jeżeli znajdują się zarysowania, wgniecenia lub inne widoczne uszkodzenia, powinny być one wpisane w protokół. Dość istotne jest również sprawdzenie stanu elementów wnętrza auta, w tym stanu tapicerki. Jeżeli tapicerka jest poplamiona, musi to zostać ujęte w protokole. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której podczas zdawania busa po weselu, zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, związanymi z praniem tapicerki samochodowej.

Jeżeli stan karoserii oraz wnętrze samochodu są prawidłowe i nie mamy do tego zastrzeżeń, wówczas konieczne jest zweryfikowanie przebiegu auta. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia finansów. Podczas wynajmu płacimy bowiem zazwyczaj opłatę stałą oraz zmienną, która jest związana z ilością pokonanych kilometrów w czasie użytkowania busa. Warto zaznaczyć jednak, że wynajem aut dostawczych w każdej firmie rządzi się innymi prawami. Warunki wynajmu mogą się więc różnić w zależności od tego, którą wypożyczalnię busów wybierzemy.

Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest stan paliwa. Większość wypożyczalni stosuje zasadę, w myśl której oddając wypożyczonego busa, powinien on posiadać w pełni zapełniony zbiornik paliwa. Jeżeli wypożyczymy busa, w którym paliwa będzie mniej, wówczas należy to zgłosić.

Ile kosztuje wynajem busa na wesele?

Wynajem busa na wesele nie stanowi dużego kosztu, a z pewnością ułatwi gościom podróżowanie pomiędzy miejscem zaślubin, a salą weselną lub hotelem. Biorąc pod uwagę ceny innych usług weselnych, jak na przykład cateringu, zespołu weselnego czy profesjonalnej sesji zdjęciowej, wypożyczenie jednego lub kilku busów będzie jedynie małym wycinkiem weselnych wydatków. W zależności od wypożyczalni, będziemy musieli zapłacić ogólną opłatę, lub opłatę plus dodatkowo określoną wartość pieniędzy za każdy przejechany kilometr. W przypadku wesel nie będziemy raczej pokonywać dużych odległości, więc zarówno pierwsza, jak i druga forma rozliczenia będzie atrakcyjna.

Bardzo często zdarza się również, że wypożyczalnia zastrzega sobie prawo do pobrania kaucji. Wysokość kaucji w przypadku busów waha się od 1000 złotych do około 3000 złotych. Jest to oczywiście zależne do stanu w jakim znajduje się dane auto oraz atrakcyjności wyposażenia czy marki. Co bardzo ważne – kaucja jest zwrotna. Jeżeli więc oddamy zatankowany do pełna samochodów w niezmienionym stanie, wówczas wypożyczalnia jest zobligowana do zwrotu całości kaucji.

Nieco drożej wypada wypożyczenie busa na wesele wraz z prywatnym kierowcą. Wówczas do ceny wypożyczenia pojazdy doliczane jest również wynagrodzenie kierowcy. Dotyczy ono nie tylko samych przejazdów, ale również czasu postoju. Jest to wygodna forma wypożyczenia w przypadku wesel, ponieważ nie wymaga od gości abstynencji. Wiemy bowiem jak wyglądają tradycyjne polskie wesela i czasami niezwykle ciężko o kierowcę, będącego w stanie prowadzić busa po całonocnej imprezie.