Ile trwa detoks organizmu – najważniejsze informacje

Ile trwa detoks organizmu – najważniejsze informacje – detoksem organizmu określa się przede wszystkim proces, podczas którego z organizmu zostają usunięte wszelkie szkodliwe toksyny, ale również zbędne substancje przemiany materii. Bowiem to właśnie toksyny oraz szkodliwe substancje przemiany materii przyczyniają się w szczególności do złego samopoczucia, nadmiernego zmęczenia, ale także nadmiernej wagi oraz niestrawności. Detoks organizmu powinien być przeprowadzany w miarę regularnie.

Jak w odpowiedni sposób przeprowadzić detoks organizmu?

Ile trwa detoks organizmu - najważniejsze informacje

Ile trwa detoks organizmu – najważniejsze informacje

Jeżeli chodzi o odpowiedni sposób przeprowadzenia detoksu organizmu to należy pamiętać przede wszystkim o tym, że detoksykacja organizmu w sytuacji zastosowania diety jednostronnej powinna opierać się na spożywaniu produktów tego samego rodzaju przez okres przynajmniej dwóch dni. Zaleca się, aby tymi produktami były przede wszystkim jabłka, kasza, kapusta, jak również buraki.

W sytuacji zastosowania diety jednostronnej nie można zapominać również o wypijaniu odpowiednio dużej ilości wody. Podczas przeprowadzania detoksykacji organizmu powinniśmy zwracać swoją uwagę w szczególności na produkty poprawiające metabolizm. Na liście menu podczas trwania tego okresu, oprócz produktów wymienionych powyżej, powinny znaleźć się również: zielona herbata, natka pietruszki, cytryna oraz błonnik. Błonnik przyczynia się w dużej mierze przede wszystkim do oczyszczania złogów zalegających w jelitach, a także do wspomagania ich perystaltyki. Natka pietruszki ma działanie moczopędne. Z kolei zielona herbata przyczynia się do neutralizowania wolnych rodników tlenowych oraz do przyspieszenia spalania tłuszczów.

Rozpoczęcie procesu oczyszczania organizmu z toksyn

Rozpoczęcie procesu oczyszczania organizmu z toksyn powinno zostać poprzedzone wizytą u lekarza w celu wykluczenia różnorodnych chorób, które mogą być przeciwwskazaniami do przeprowadzenia detoksykacji organizmu. W następnej kolejności należy przygotować odpowiedni plan działania, który będzie odnosił się do sprecyzowania długości trwania detoksykacji, jak również do spożywania określonych produktów. Jeżeli decydujemy się na oczyszczanie organizmu przy pomocy detoksu powinniśmy pamiętać, aby podczas jego trwania unikać przede wszystkim kofeiny, cukru, alkoholu, palenia wyrobów tytoniowych, czerwonego mięsa, jak również jajek. Jeżeli detoks organizmu zostanie przeprowadzony w sposób odpowiedni to możemy mieć gwarancję, iż nasza energia znacząco się poprawi, jak również zostaną usprawnione wszystkie układy występujące w ludzkim organizmie.

Polecamy uwadze:

Jaki czas powinien trwać detoks organizmu?

Jeżeli chodzi o czas trwania detoksykacji organizmu to należy zaznaczyć przede wszystkim to, że osoby, które dopiero pierwszy raz decydują się na taki proces powinny zdecydować się na zmniejszony okres trwania takiego działania. A wraz z kolejnymi detoksami okres ten można wydłużać. Otóż, należy zaznaczyć, iż tydzień czasu jest takim okresem, w którym nasz organizm będzie mógł w pełni się zregenerować. Tygodniowego okresu detoksykacji nie powinniśmy przekraczać, aby nie zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Jakie są przeciwwskazania do detoksykacji organizmu?

Do głównych przeciwwskazań odnoszących się do detoksykacji organizmu można zaliczyć przede wszystkim takie aspekty jak: występowanie chorób zapalnych jelit, borykanie się z ostrą niewydolnością serca, występowanie chorób związanych z nerkami, występowanie chorób związanych z ostrym zapaleniem szczeliny odbytu, przepuklina brzuszna, marskość wątroby, występowanie ostrej anemii, nowotwór jelit, jak również występowanie wysokiego nadciśnienia tętniczego.

Jakie są wskazania do detoksykacji organizmu?

Do wskazań odnoszących się do detoksykacji organizmu należy zakwalifikować następujące aspekty: występowanie długo utrzymujących się bólów brzucha, nadmierne wzdęcia oraz gazy, ogólne złe samopoczucie, jak również problemy z trawieniem. Zaleca się, aby detoksykacja organizmu była wykonywana przynajmniej dwa razy w ciągu roku.

Przykładowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Przykładową dietą, która przyczyni się do skutecznego oczyszczenia naszego organizmu z toksyn może być:

1.

  • śniadanie: zielona herbata, płatki z jogurtem naturalnym i z dodatkiem owoców
  • drugie śniadanie: wyciśnięty sok z pomarańczy oraz pieczywo pełnoziarniste z miodem
  • obiad: sok pomidorowy oraz ryż z warzywami
  • podwieczorek: zielona herbata oraz jogurt naturalny
  • kolacja: sok pomidorowy oraz sałatka owocowa

2.

  • śniadanie: sok jabłkowy, sałatka owocowa i jogurt naturalny
  • drugie śniadanie: herbata z aronii, sałatka z kuskusu
  • obiad: zapiekane jabłko z cynamonem oraz zielona herbata
  • podwieczorek: zupa krem z selera i sok pomidorowy
  • kolacja: sałatka z tofu i warzyw oraz sok z grejpfruta 

Oczyszczanie organizmu preparatami dostępnymi w aptece

Oczyszczenie organizmu z toksyn może zostać również dokonane przy pomocy preparatów aptecznych. W chwili obecnej jest dostępnych wiele produktów, które przyczyniają się do procesu detoksykacji. Są to produkty, które w swoim składzie zawierają różnorodne mieszanki ziół oraz niektórych przypraw.