Jak rozpoznać oryginalną koszulę Armani? Armani to marka odzieży znana na całym świecie. Charakteryzuje się nie tylko rozpoznawalnym stylem, ale i niebywałą jakością ubrań.
Uwaga na podróbki!
Wielki sukces tej ekskluzywnej marki sprawia jednak, że niezliczone rzesze szemranych przedsiębiorców próbują uszczknąć z tego sukcesu coś dla siebie. Robią to zazwyczaj sprzedając podróbki markowych ubrań. Kłopot polega na tym, że trudno jest współcześnie taką podrobioną odzież odróżnić od oryginału. Często bywa tak, że podrabiane przedmioty są równie drogie jak oryginalna markowa odzież, do złudzenia przypominają ją też krojem. Jak więc odróżnić koszule Armani od podróbek?
Jak rozpoznać oryginalne koszule Armani?
Najprostszym sposobem na odróżnienie podróbki od oryginału jest zawsze dokładne obejrzenie miejsca, w którym nadrukowana jest nazwa marki. Najgorszej jakości podróbki będą miały tę nazwę po prostu przekręconą. Możemy spotkać się z nazwami, w którym brakuje jakiejś litery. Może więc to być na przykład Amani. Często jedna z liter jest zastępowana inną, podobną. Wówczas będzie to na przykład Armani. Inną popularną praktyką jest dodawanie członu przed lub po nazwie marki. Możemy natrafić więc na takie wariacje jak Beauty Armani, lub Armani Trendy.
Kolejną ważną rzeczą jest to, jak nazwa została wydrukowana. Jeśli produkt jest oryginalny, to pisownia nazwy marki nie tylko będzie prawidłowa, ale sam napis będzie odznaczał się niezwykłą jakością. Nie ma możliwości by do sklepów trafiły oryginalne koszule Armani, na których napis jest krzywy, niewyraźny, odbarwiony lub kolor wybiega poza krawędzie liter.
Koszule Armani mają jednak kilka innych cech charakterystycznych, po których możemy rozpoznać czy mamy do czynienia z oryginałem, czy z podróbką. Pierwszą z nich są… guziki. Przede wszystkim, prawie nigdy nie będą to guziki plastikowe. Zazwyczaj będą cienkie i metalowe, starannie wykonane. Jedynymi produktami o plastikowych guzikach są niektóre koszule Armani typu polo.
Ważna jest także liczba guzików znajdujących się na koszuli. Jeśli mamy do czynienia z koszulą, która nie jest w całości rozpinana, liczba guzików będzie wynosiła jeden lub trzy. Koszule Armani znane są z tego, że zrezygnowano z nich z guzików w liczbie dwóch. Jeśli koszula opatrzona jest nazwiskiem Armani, ale ma dwa guziki, powinno to wzbudzić naszą czujność.
Nade wszystko jednak gwarancją oryginalności ubrań jest ich certyfikat. Ubrania ekskluzywne posiadać muszą tak zwany certyfikat autentyczności, w którym znajdziemy nie tylko potwierdzenie pochodzenia koszuli, ale także unikalny numer i kraj pochodzenia. Warto zwrócić uwagę na to, że również sklepu odzieżowe powinny posiadać specjalną certyfikację, aby móc sprzedawać oryginalne ubrania. Markowa odzież rzadko sprzedawana jest w pierwszym lepszym sklepie.
Dlaczego nie należy kupować podróbek?
Oczywistym jest, że kupowanie podrobionych ubrań jest nieetyczne, i to z wielu względów. Po pierwsze, oszukujemy twórców marki, której podróbki kupujemy. Osoby ze świata mody długo pracowały na swój sukces i dobre imię, które producenci podróbek wykorzystują, podszywając się pod znane domy mody.
Warto dodać, że o ile w przypadku znanych i sprawdzonych producentów mamy możliwość zweryfikowania w jakich warunkach powstają ubrania, to nie mamy pojęcia kto pracuje przy tworzeniu podróbek. Często są to koszule uszyte po kosztach, z kiepskiej jakości tkanin, a przede wszystkim – w zakładach, w których nie ma mowy o żadnych prawach pracowniczych. Branża odzieżowa od zawsze boryka się z takimi problemami jak osoby pracujące w szemranych szwalniach za głodowe stawki, praca dzieci, a nawet handel ludźmi i niewolnictwo. Kupując ubrania z nieznanych źródeł możemy nieświadomie przyczyniać się do wszystkich tych zbrodniczych procederów.
Ubrania ekskluzywne to przedmioty o wyjątkowej jakości. To właśnie dlatego je kupujemy. Koszule Armani nie są ubraniami na jeden sezon. To doskonałej jakości produkty, które służyć nam będą latami. Odpowiednio pielęgnowane, nie będą rozchodziły się w szwach, straciły formy, ani koloru. Inaczej jest z podróbkami, które kosztować mogą tyle co oryginał, ale zniszczą się szybko. Kupowanie podróbek to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Co więcej, podróbki mogą być wręcz szkodliwe dla zdrowia. Często nie jesteśmy w stanie dociec kto właściwie je wyprodukował. Jest to zrozumiałe – twórcy podróbek nie chcą zostać namierzeni ze względu na sankcje prawne, które mogłyby im grozić za podszywanie się pod znaną markę. Oznacza to też jednak, że nie możemy też być pewni składu tkanin, ani użytych farb i innych chemikaliów. Skóra jest największym organem naszego ciała. Zajmuje łącznie powierzchnię nawet do dwóch metrów kwadratowych! Na całej powierzchni skóry znajdują się pory, które chłoną chemikalia ukryte we włóknach ubrań, które nosimy. Nie warto ryzykować więc zdrowiem swoich i bliskich osób, kupując podróbki, które będą nam szkodzić. Co więcej, mogą one być przyczyną świądu, podrażnień a nawet stanów zapalnych skóry.