Jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace?

Jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace? Na każdego konesera markowych produktów czyhają ich podróbki. Na szczęście jest kilka trików, dzięki którym można rozpoznać czy mamy do czynienia z markową odzieżą, czy z fałszywką.

Certyfikat autentyczności i numer seryjny

Skoro o krążących po rynku fałszywkach wiemy my, wiedzą też o nich okradane z projektów osoby projektujące ubrania. Szczęśliwie wiedzą także, jak się przed tym procederem zabezpieczać. Bardzo dobrym i efektywnym systemem jest opatrywanie każdego produktu unikatowym numerem seryjnym. W przypadku niektórych produktów znajdziemy go na samym produkcie, a konkretnie na jego metalowych częściach. Szukać należy go na przykład na zamku błyskawicznym lub na guzikach. Jednak ubrania ekskluzywne najczęściej po prostu opatrzone są specjalnym certyfikatem autentyczności, na który ów numer seryjny potwierdzający oryginalność produktu jest naniesiony.

Przyjrzyjmy się jak wygląda logo

Jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace?

Jak rozpoznać oryginalne kurtki Versace?

Na wszystkich produktach znanych marek znajdziemy logo domu mody, z których pochodzi dany przedmiot. Kurtki Versace również będą oznaczone logotypem. Na co jednak musimy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na to, by logo było identyczne z tym, jak wygląda oficjalne logo Versace. Przyjrzyjmy się zestawieniu znaków, ich pochyleniu, Na niektórych produktach może pojawić się nie tylko nazwa, ale też znak markowy Versace – zaczerpnięta z greckiej mitologii głowa Meduzy. Gianni Versace posłużył się wizerunkiem Meduzy, ponieważ z czułością wspominał ruiny, w których w czasach dzieciństwa bawił się ze swoim rodzeństwem. Tam właśnie widywali podobny symbol. Versace tłumaczył także, że jedno spojrzenie wystarczyło, by wszyscy zakochiwali się w Meduzie bezpowrotnie. Takiego samego efektu oczekiwał od ubrań wychodzących z jego domu mody. Markowa odzież będzie więc miała doskonale odwzorowany zarówno napis, jak i ewentualnie logo, które stanowi głowa greckiej Meduzy.

Ważny jest także sposób, w jaki logo zostało naniesione na tkaninę. Kurtki Versace mogą mieć je nadrukowane, naszyte lub przytroczone w charakterze metalowych ozdób. Wersji jest kilka, ale jedno jest pewne – zawsze logo będzie nienagannie wykonane. Jeśli będzie wydrukowane, będzie to druk równy, staranny. Jeśli będzie wyszyte, każda nitka będzie leżała idealnie na swoim miejscu. Jeśli logo będzie metalowe – to właśnie takie będzie. Nie znajdziemy na pewno kurtki z domu mody Versace, która zamiast złotego czy srebrnego logo będzie opatrzona barwionym na złoto plastikowym bublem, nie jest to po prostu możliwe.

Detale zdradzają fałszywkę

Powyższe zasady mają również zastosowanie jeśli chodzi o wszelkie detale danej  kurtki. W światowej sławy domach mody, a do takich należy Versace, każdy, najmniejszy nawet detal produktu jest nie tylko starannie wykonywany, ale dodatkowo szczegółowo sprawdzany przed wyruszeniem do sklepu. Nie ma tu miejsca na żadne niedociągnięcia. Czy to zamek kieszeni, czy zdobienie przy kołnierzu kurtki Versace, czy podszewka – wszystko wykonane musi być perfekcyjnie, aby potwierdzić, że produkt jest autentyczny.

Szwy i materiały – klucz do rozpoznania podróbki

Szwy są w stanie wiele powiedzieć o autentyczności ubrania. Przede wszystkim zwracajmy uwagę, czy w ogóle są obecne! Niektórzy producenci fałszywek nawet nie fatygują się na tyle, by kurtki szyć, tylko po prostu je… kleją. Tak dzieje się zwłaszcza, jeśli szukamy skórzanej kurtki Versace. Jeśli skóra jest klejona, a nie szyta, nie jest to oryginał. To podróbka, której wytwórca poszedł na łatwiznę i nawet nie starał się ukryć tego, że produkt nie jest oryginalny.

A jak powinny wyglądać szwy? Przede wszystkim porządnie i estetycznie. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na to jak przeszyta jest podszewka. Ważne będzie również to, jak wszyte zostały lamówki. Wiele zdradzić potrafią wnętrza kieszeni. Oryginalna kurtka wnętrza kieszeni będzie miała równie doskonale, co wszystkie elementy pozostające na zewnątrz ubrania. Twórcy podróbki natomiast raczej nie będą mieli czasu, by aż tak dbać o niewidoczne szczegóły. Kieszenie po wewnętrznej stronie mogą być więc zszyte nierówno lub postrzępione. Również drobne elementy mogą zostać w podróbkach przymocowane niestarannie. Tutaj warto przyjrzeć się guzikom oraz zamkom błyskawicznym.

Tkaniny powinny być najwyższej jakości

Często oszustwo tkwi w szczegółach, ale i po większych elementach ubrania można rozpoznać falsyfikat. Ubrania ekskluzywne szyte są z surowców najwyższej, bezkompromisowej jakości. Tyczy się to zarówno samych użytych do produkcji materiałów, jak i nadruków. Jakość materiału poczujemy od razu, gdy go dotkniemy. Każda osoba jest w stanie rozpoznać tani, poliestrowy materiał, który rozejdzie się po kilku praniach. Domy mody takie jak Versace z takich materiałów na pewno nie korzystają. W ich przypadku będziemy zawsze mieć do czynienia z porządnymi, trwałymi tkaninami.

Wydruki również wykonane będą z niezwykłą starannością. Nie ma tu mowy o jakichś wpadkach typu niezamierzona asymetria czy krzywo wydrukowana kratka. Wszystkie elementy kurtki, które będą miały mieć ten sam kolor czy deseń – taki właśnie będą miały. Taki sam. Nie nieco jaśniejszy lub nieco ciemniejszy. Fragmenty kroju różniące się kolorem świadczą o tym, że mamy do czynienia z podróbką.