Jak wybrać dobre studio tatuażu?

Jak wybrać dobre studio tatuażu? Myśląc o zrobieniu sobie tatuażu najczęściej naszym oczom ukazuje się wizja niewielkiego, szarego i obskurnego pomieszczenia w piwnicy kamienicy, w którym wytatuowany mężczyzna z długą brodą robi nam tatuaż w warunkach polowych. Choć na filmach rzeczywiście ta wizja ma swoje odbycie, rzeczywistość jest zgoła odmienna, a studio tatuażu – przynajmniej takie, które zostało dobrze przez nas wybrane – może wyglądać profesjonalnie, czysto, schludnie. Tak, aby można mu było zaufać. Jak jednak wybrać takie, które spełni nasze wymagania – nie tylko pod względem wyglądu? Czym kierować się przy tymże wyborze?

Oczekiwania względem tatuażu absolutną podstawą

Zanim jeszcze przejdziemy do wyboru studia tatuażu dla nas, powinniśmy zastanowić się, jaki tatuaż chcielibyśmy sobie zrobić – to powinno być podstawą naszych poszukiwań. Bardzo ważnym aspektem jest tutaj wielkość docelowa i miejsce przeznaczenia, a także ewentualna kolorystyka (nie każdy tatuaż jest w końcu czarny) – te wszystkie elementy są w stanie wytyczyć nam kierunek, w którym powinniśmy podążać.

Posiadając już wizję, poszukiwania skierujmy na studia tatuażu https://www.wjejstylu.com.pl/jak-to-jest-byc-profesjonalnym-tatuazysta/, których dotychczasowe realizacje są jej najbliższe. Nie bójmy się przy tym być pewnymi siebie, ale też dowiadywać się u znajomych, których tatuażystów polecają – nie traktujmy ich opinii wiążąco, zawsze kładąc nasze oczekiwania na pierwszym planie.

Studio tatuażu – czym kierować się przy jego wyborze?

Decydując się na studio tatuażu i mając już pojęcie na temat tego, na jaki tatuaż tak właściwie chcemy postawić, warto dowiedzieć się tego, czym kierować się w czasie poszukiwań. Zwłaszcza, że tatuaż jest na tyle poważną sprawą, że jego wykonanie powinno się oddać w ręce prawdziwego fachowca. Podstawami w wyborze studia tatuażu są:

  • znajomość portfolio – od tego tak właściwie powinniśmy zacząć; przejrzyjmy portfolio nie tyle całego studia, a konkretnego jego pracownika – podczas gdy samo portfolio może być imponujące, pamiętajmy, że nasz tatuaż w Lucky  najprawdopodobniej powstanie za sprawą jednej osoby; właśnie dlatego musimy podchodzić do tego indywidualnie, sprawdzając konkretnego artystę – nie powinno być to trudne, gdyż w dobie Instagrama każdy lubi chwalić się swoimi dziełami;
  • czas istnienia na rynku – dobre studio tatuażu to takie, które jest godne zaufania – a zaufanie, jak doskonale wiemy, buduje się całymi latami; jeżeli więc nasz tatuaż jest dla nas czymś poważniejszym, postawmy na studio tatuażu, które swoje doświadczenie buduje już od co najmniej kilku lat, mając na swoim koncie wiele realizacji, które nam się podobają, a które ludzie po prostu chwalą;
  • szczegółowy cennik – nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, w której o cenie tatuażu dowiadujemy się czy to podczas właściwego robienia go, czy też tuż po tym; zawsze miejmy pełną jasność na temat sytuacji, zapoznając się z cennikiem; dbajmy więc o to, aby cena tatuażu była adekwatna do jego rozmiaru i skomplikowania – warto, abyśmy zrobili małe rozeznanie na rynku i korelowały cenę z doświadczeniem studia i jakością jego realizacji;
  • fizyczny adres – dobre studio to nie takie, o którym słyszeliśmy wiele dobrego z opowieści znajomych, ale takie, które rzeczywiście istnieje i które możemy odwiedzić fizycznie; nie polegamy na poleceniach typu “kolega kolegi” – jasne jest, że tatuaże może robić każdy posiadający odpowiedni sprzęt do tego (a ten nie należy do najdroższych); nam jednak nie zależy na kimkolwiek;
  • długi czas oczekiwania – choć może się to okazać dość paradoksalne, długi czas oczekiwania na wykonanie tatuażu jest czymś… bardzo pozytywnym; świadczy bowiem o tym, że studio cieszy się stosunkowo dużym zainteresowaniem; jeżeli tatuażysta jest w stanie umówić nas “choćby na dziś”, a po nie zgodzeniu się na to “na jutro”, może w tym być coś dość poważnego; im lepszy tatuator, tym większe kolejki się przed nim ustawiają.

Oczywiście w wyborze studia tatuażu nie powinniśmy kierować się emocjami wywołanymi chwilą – wszystko powinniśmy robić spokojnie. Pracujący w tych miejscach ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile znaczy dla kogoś pierwszy tatuaż i chętnie podzielą się wszystkimi informacjami, których będziemy potrzebować do podjęcia ostatecznej decyzji i skorzystania z ich usług. Bądźmy cierpliwi i dociekliwi.

Podsumowanie

Jak wybrać dobre studio tatuażu?

Jak wybrać dobre studio tatuażu?

Aby wybrać dobre studio tatuażu musimy zacząć od określenia tego, co chcemy sobie wytatuować i jakie będzie miejsce przeznaczenia naszego tatuażu – to właśnie to powinno stanowić podstawę naszych poszukiwań. Wstępną selekcję możemy wykonać na podstawie nie samych studiów, ale tatuażystów pracujących w nich. Warto wykorzystać do tego Internet, za pośrednictwem którego wielu artystów stara się wypromować – jeżeli będzie pasował nam styl któregoś z nich, musimy się dowiedzieć, gdzie pracuje – potem z kolei określić podstawowe aspekty współpracy oraz przede wszystkim upewnić się, że studio istnieje. Nie polegamy na plotkach, przypuszczeniach i marnej jakości poleceniach – sami weryfikujemy informacje, które pozyskamy i wykorzystujemy je na swoją korzyść.