Jaki fason płaszcza dla puszystej?

Jaki fason płaszcza dla puszystej? Odzież dla puszystych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż wiele osób walczy z nadprogramowymi kilogramami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda odzież służy osobom przy kości. Niezmiernie ważne jest więc to, aby poszczególne elementy garderoby dobierać jak najstaranniej. Wówczas prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z zakupionych ubrań jest bardzo wysokie. Nie da się zaś ukryć, że pewne elementy garderoby powinien mieć w swojej szafie każdy. Mowa tu między innymi o okryciach wierzchnich. Jaki jednak płaszcz powinna zakupić puszysta przedstawicielka płci pięknej?

Przy wyborze płaszcza zwróć uwagę na typ swojej sylwetki

Nie ulega wątpliwości, że puszyste przedstawicielki płci pięknej nie posiadają takiej samej sylwetki. Warto więc przyjrzeć się temu, jak wyglądamy i ocenić, z którym typem sylwetki mamy właściwie do czynienia. Najbardziej rozpowszechnione są następujące typy sylwetki: gruszka, jabłko oraz klepsydra. Każda pani o typ typie sylwetki może narzekać na nadmiar tkanki tłuszczowej w nieco innych miejscach. Panie o figurze typu gruszka posiadają przeważnie masywne łydki, a także szerokie biodra. Może to być traktowane zarówno jako atut, jak i wada sylwetki. Niestety, zdecydowana większość pań wolałaby, aby ich biodra uległy wyszczupleniu. Panie o figurze gruszki mogą również narzekać na dość dużych rozmiarów pupę. Kluczem do sukcesu jest więc dobór takich elementów garderoby, które wyrównają proporcje sylwetki. Kluczowe jest poszukiwanie płaszcz, które poszerzą górne partie ciała. Jeżeli chodzi zaś o figurę typu jabłko, sylwetka ta wyróżnia się przede wszystkim niewielkim wcięciem w talii. Czasem wcięcie w talii nie jest widoczne wcale. Ponadto, przedstawicielki płci pięknej o figurze typu jabłko bardzo często narzekają na niezbyt atrakcyjny brzuch. Problematyczny jest nadmiar tkanki tłuszczowej w tej właśnie okolicy. Nie da się również ukryć, że panie o figurze jabłko nierzadko mają zgrabne nogi. Warto więc podkreślić ten atut. Przedstawicielki płci pięknej posiadające figurę klepsydry mogą zaś narzekać na zbyt szerokie ramiona. Wówczas należy dążyć do ich wyszczuplenia.

Postaw na klasyczny trencz

Jaki fason płaszcza dla puszystej?

Jaki fason płaszcza dla puszystej?

Eleganckie płaszcze dla puszystych znajdziemy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Niestety, nie da się zaprzeczyć temu, iż nie każdy płaszcz będzie dobry dla każdej pani o krągłych kształtach. Jeżeli zależy nam na zakupieniu płaszcza, w którym będziemy wyglądać dobrze, powinniśmy przymierzyć kilka lub kilkanaście różnych modeli. W przeciwnym bowiem razie nie będziemy zadowolone z dokonanego przez nas zakupu. Dość dobrym rozwiązaniem dla pań puszystych będzie zakup klasycznego trencza. Tego rodzaju płaszcz doskonale nada się przede wszystkim na wiosnę oraz na jesień. Dobrze jest postawić na model typu oversize. Nie musimy przywiązywać takiego płaszcza paskiem. Równie dobrze, pasek może luźno zwisać. Jeżeli poszukujemy płaszcza na chłodniejsze miesiące, dość dobrym rozwiązaniem będą te wełniane. Stanowią one dość dobrą alternatywę dla kurtek typu puchówki. Ponadto, płaszcze uchodzą za zdecydowanie bardziej eleganckie elementy garderoby. Nie sposób nie zauważyć, że ważny jest kolor płaszcza. Jeżeli zależy nam na tym, aby płaszcz prezentował się dobrze na co dzień i pasował do wielu rzeczy, sprawdzą się stonowane kolory. Mowa tu między innymi o czerni, szarości czy brązie. Nie sposób nie zauważyć, że dość dobrym rozwiązaniem będą także jasne barwy. Można postawić więc na beż, biel czy ecru. Nie sposób nie zauważyć, że dość dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup płaszczy w żywych kolorach. Płaszcz o barwie soczystej żółci lub pomarańczy ma szansę prezentować się naprawdę dobrze. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że tego typu odzież nie będzie pasowała do wszystkich ubrań. Niestety, płaszcze w wyrazistych kolorach lubią grać pierwsze skrzypce w danej stylizacji.

Co jeszcze należy wiedzieć?

Przedstawicielki płci pięknej o krągłych kształtach powinny poszukiwać płaszczy, w których będą prezentować się doskonale. Jeżeli chcemy założyć pod płaszcz bluzy xxl, musimy pamiętać o tym, że powinien mieć on odpowiednio duży rozmiar. Należy brać pod uwagę to, iż zimą czy jesienią ubieramy się na cebulkę. Jeśli więc płaszcz będzie zbyt ciasny, możemy mieć problem z założeniem płaszcza. Wiosną, gdy ubieramy się o wiele lżej, można postawić na bardziej przylegający do ciała płaszcz. Dla większości przedstawicielek płci pięknej niezmiernie istotne jest także kryterium cenowe. Warto byłoby więc przed dokonaniem zakupu przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście ofert. Nie wszystkie płaszcze musimy oczywiście przymierzać. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż możemy korzystać zarówno ze sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Nie da się nie zauważyć, że zakupy w sklepach internetowych są niezwykle wygodne. Można zrobić je chociażby w domu, siedząc wygodnie w fotelu. Warto również pamiętać o tym, że wiele sklepów oferuje atrakcyjne obniżki sezonowe. Jeśli poszukujemy oszczędności, warto korzystać z takich rozwiązań.