Pościel dla dzieci gdzie kupić

Pościel dla dzieci gdzie kupić – każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko spało smacznie i wygodnie. Do tego potrzebne jest przede wszystkim wygodne łóżeczko oraz materacyk. Nie obejdzie się jednak bez dobrej jakości pościeli dla dzieci. Jak wybrać pościel dla dzieci i gdzie możemy ją kupić? Odpowiadamy.

Pościel dobrej jakości

Czym różni się pościel dla dzieci od pościeli dla dorosłych? Przede wszystkim rozmiarem, bowiem malutkie dzieci nie śpią pod wielkimi kołdrami, ani tym bardziej na dużych poduszkach. Stąd też pościel dziecięca musi być zwyczajnie mniejszych rozmiarów. Po drugie, pościel dla dzieci jest często wykonana z innych materiałów, niż ta dla dorosłych. Bardzo często jest to bawełna 100%, choć możemy trafić także na dzianinę dresową, która jest mieszanką bawełny i innego, naturalnego materiału. Czasami producenci sprzedają również pościel wykonaną z poliestru lub innych, sztucznych materiałów. Jako rodzice powinniśmy jednak wybierać materiały pochodzenia naturalnego. Mają one zapewniać skórze możliwość oddychania, a dziecko nie będzie się w nich zanadto pocić. Co więcej, tego typu materiały są łatwe w utrzymaniu. Wystarczy prać je w normalnych temperaturach  lub (40 lub 60 stopni), a następnie wysuszyć i wyprasować. Bardzo modna stała się ostatnio pościel dla dzieci bambusowa. Zapewnia ona odpowiednią wentylację, przez co jest idealna nawet dla najmłodszych dzieci. Dodatkowo rodzice alergików powinni zwrócić uwagę na to, by pościel dla ich pociech miała pozytywną opinię lekarzy alergologów. W pościeli gromadzi się bowiem wiele alergenów, w tym kurzu i roztoczy. Pościel antyalergiczna pozwala spokojnie spać małym alergikom.

Gdzie kupić dobrą pościel dla dzieci?

Pościel dla dzieci gdzie kupić

Pościel dla dzieci gdzie kupić

Pościel oraz kocyki dla dzieci możemy dziś kupić nawet w zwykłym markecie. Wiele z nich oferuje bardzo dobrej jakości pościel w dobrej cenie. W marketach mamy jednak dosyć ograniczony, pod kątem wzorów i kolorów, wybór. Tymczasem starsze dzieci są bardzo wybredne. Często wymagają, aby ich pościel miała konkretny kolor lub przedstawiała ulubionego bohatera z bajki. Taką pościel możemy kupić w sklepach z akcesoriami dla niemowląt i dzieci. Sklepy te bardzo dbają o swój asortyment. Dlatego też z pewnością znajdziemy tak produkty doskonałej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych konsumentów. Sklepy z akcesoriami dla dzieci działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Nie jest jednak tajemnicą, że w ostatnim czasie zdecydowana ich większość działa właśnie w sieci. Wiele sklepów internetowych oferuje możliwość konsultacji online ze specjalistą, dzięki czemu możemy wybrać najlepszą pościel dla naszego dziecka. Co więcej, większość sklepów wprowadza do oferty również pościel dla alergików. Mogą się na nią zdecydować nie tylko rodzice dzieci, które są już na świecie. W trosce o zdrowie swojego maluszka zadbajmy o to, aby jego pierwsza pościel również była przeznaczona dla skóry wrażliwej.

Pościel samodzielnie uszyta

Rodzice, którzy lubią i potrafią szyć, mogą samodzielnie przygotować pościel dla swoich dzieci. Daje to możliwość wyboru ulubionych wzorów i kolorów, a także generuje znaczne oszczędności. Wystarczy tylko zakupić odpowiednią ilość materiału i zasiąść do maszyny. Uszycie pościeli we własnym zakresie nie zajmuje zbyt wiele czasu, dzięki czemu za jednym razem możemy stworzyć kilka jej kompletów. Gdzie kupić dobry materiał na pościel dla dzieci? Najlepiej udać się do sklepu z akcesoriami pasmanteryjnymi bądź tkaninami. Specjaliści z pewnością doradzą nam wybór odpowiedniego materiału. Pamiętajmy, by na lato wybrać jak najcieńszy materiał, na zimę zaś nieco grubszy. Samemu możemy uszyć również pościel na kocyk dziecięcy, który zwykle ma niestandardowe wymiary. Przez to tradycyjna pościel zwykle jest na niego za duża, natomiast szczególnie latem dzieci uwielbiają spać pod ulubionym kocykiem. Warto ubrać go w pościel, którą uszyjemy samodzielnie. Z resztek materiału możemy uszyć również pościel dla siebie bądź wykorzystać go w inny sposób. Artystyczne dusze z pewnością nie pozwolą, aby jakikolwiek materiał mógł się zmarnować.

Ile kompletów pościeli kupić?

Gdy wiemy już, gdzie możemy kupić pościel dla dzieci, pozostaje pytanie, ile kompletów warto zakupić? W poradnikach dla rodziców możemy znaleźć informację, że optymalną ilością będą dwa komplety. Rodzice skarżą się, że jest to zdecydowanie zbyt mało. Rekomendują oni posiadanie nawet i czterech kompletów pościeli dla dzieci. Dlaczego tak dużo? Taka ilość z pewnością sprawdzi się w przypadku dzieci mających problemy z ulewaniem lub przemakaniem pieluchy. Również w czasie odpieluchowania może przydarzyć się mokra pościel. Zdarza się, że w przypadku małych dzieci pościel zmieniamy nawet i dwa lub trzy razy dziennie. W okolicach 3-4. roku życia ilość potrzebnej pościeli nieco maleje, bowiem dziecko zwykle nie moczy się w nocy ani nie ulewa. Często jednak pościel po nocy może być przepocona – jest to problem szczególnie w porze letniej. Dlatego też minimum dwa komplety pościeli powinien posiadać w domu każdy rodzic.