Recenzja piekarnika Samsung NQ50H5533KS/EO – wszechstronność w nowoczesnej formie

Recenzja piekarnika Samsung NQ50H5533KS/EO – wszechstronność w nowoczesnej formie. Jestem fanem gotowania. Podejmuje się go codziennie, dbając nie tylko o dobór odpowiednich produktów, ale i właściwe ich przyrządzenie. Uznaję, że to od niego zależy przynajmniej połowa sukcesu w całym procesie. Ostatnio miałem okazję przez długi czas testować piekarnik Samsung NQ50H5533KS/EO. Kilka miesięcy wystarczyło, abym mógł wyrobić sobie na jego temat zdanie.

Wszystkie moje spostrzeżenia ściśle z nim związane opublikuję w mojej recenzji, starając się zwrócić uwagę na wszystko, co najbardziej dało mi się we znaki lub po prostu przykuło moją uwagę na nieco dłużej.

Piekarnik Samsung NQ50H5533KS/EO – pierwsze wrażenia

Tak jak każdy inny, tuż przed wejściem w posiadanie nowego piekarnika elektrycznego Samsunga najpierw przejrzałem jego zdjęcia i specyfikację w Internecie. Z góry więc wiedziałem, czego się spodziewać – nie wchodziłem w to w ciemno. Nie zawiodłem się. Piekarnik okazał się przepiękny – łączy w sobie elegancję i nowoczesność. Choć moja kuchnia jest ciemna i sprawdził się w niej wyśmienicie, uważam, że doskonale nadałby się również do białej zabudowy.

Recenzja piekarnika Samsung NQ50H5533KS/EO - wszechstronność w nowoczesnej formie

Recenzja piekarnika Samsung NQ50H5533KS/EO – wszechstronność w nowoczesnej formie

Po przestudiowaniu instrukcji utwierdziłem się w przekonaniu, że piekarnik jest naszpikowany różnego rodzaju funkcjonalnościami (więcej na ich temat – w dalszej części recenzji), jednak nie byłem przekonany, czy będę z nich korzystał w trakcie codziennego i zwyczajnego użytkowania. Okazuje się, że tak, a bez wielu z nich nie wyobrażam sobie teraz życia. Może to zabrzmi prosto i sztampowo, ale tak jest w rzeczywistości. Człowiek po prostu przyzwyczaja się do wygody. Piekarnik został wykonany w standardowych rozmiarach – w łatwy sposób można więc go umiejscowić dokładnie tam, gdzie tylko się chce.

Bardzo miłym dodatkiem od producenta okazało się wygodne okrągłe naczynie do gotowania na parze, które dołączył do zestawu. Większość dodatków dawanych przez innych producentów jest odkładana w zapomnienie od razu po rozpakowaniu. Tymczasem tutaj otrzymałem akcesorium rzeczywiście przydatne i do dzisiaj przeze mnie użytkowane.

Piekarnik Samsung NQ50H5533KS/EO – jak radzi sobie przy codziennym użytkowaniu?

Piekarnik Samsunga oferuje kilka różnych trybów gotowania, w kilku z nich korzystając z paru pozostałych jednocześnie. Bardzo ciekawym i przydatnym przy codziennej eksploatacji okazał się tryb mikrofali. Dzięki niemu mogłem po prostu nie decydować się na zakup tego dodatkowego sprzętu. Oszczędziło mi to miejsce, a przy okazji nie pozbawiło mnie możliwości szybkiego podgrzewania moich potraw. Bez potrzeby rozgrzewania piekarnika i tracenia mnóstwa energii elektrycznej. Jeżeli chodzi o inne tryby, nie zabrakło tu bardzo standardowej funkcji pieczenia, grilla czy termoobiegu. Tak jak już wcześniej wspomniałem, wiele modułów można ze sobą łączyć w taki sposób, by uczynić potrawy idealnymi. Chrupkimi, soczystymi i po prostu smacznymi. Bardzo pomaga w tym aż dwadzieścia pięć gotowych programów, które przygotował sam producent, a dziesięć spośród których związane jest z gotowaniem warzyw. Dzięki temu można dobrać program do odpowiedniego zastosowania, nie męcząc się z samodzielnym konfigurowaniem go. Na uwagę w piekarniku zasługuje również:

  • bardzo duża pojemność – piekarnik doskonale sprawdza się w gotowaniu posiłków dla całej rodziny; jego pojemność to 50 litrów i choć może to ludziom mówić stosunkowo niewiele, świadczy o tym, że jednocześnie można ugotować bardzo dużo jedzenia;
  • szerokie spektrum możliwości – piekarnik ten nadaje się do wszystkiego – nie tylko do podgrzewania mrożonej pizzy. Jego producenci zapraszają zresztą do jego intensywnej eksploatacji na wiele różnych sposobów, dając dostęp do mnóstwa akcesoriów dodatkowych oraz wygodnego systemu półek, który pozwala w praktycznie dowolny sposób dostosować wnętrze tego urządzenia do własnych potrzeb;
  • bardzo wygodny panel sterowania, który pozwala szybko wybrać interesującą nas opcję i zawsze mieć pełną kontrolę nad tym, co się robi;
  • świetny system zamykania drzwi, który praktycznie uniemożliwia trzaskanie nimi. Sprawdza się w akcji i sprawia, że można uniknąć hałasu i jakichkolwiek urządzeń;
  • wygodne czyszczenie – piekarnik ten został wyposażony w system czyszczenia parą. W praktyce wygląda to tak, że wlewa się do niego wody i czeka się na to, aż sam przygotuje się do czyszczenia. Wystarczy przetrzeć wszystko ściereczką, by w szybki sposób pozbyć się zabrudzeń.

Podsumowanie

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wszystkim tym, co zaoferował mi piekarnik Samsung NQ50H5533KS/EO. Mimo, że przeznaczony on mi został wyłącznie do testów, został on ze mną już na stałe. Wszystko zaczęło się zresztą już od pierwszych momentów obcowania z nim – szybko bowiem okazało się, że jest sprzętem po prostu przepięknym, urzekającym swoją elegancją. Jeżeli dodać do tego całe mnóstwo funkcjonalności (w tym genialną mikrofalówkę), ale też intuicyjność w obsłudze można uzyskać przepis na piekarnik idealny. Mimo, że na piekarnik Samsung NQ50H5533KS/EO można wydać sporo pieniędzy, każda złotówka będzie warta tego zakupu. Jest on zdecydowanie najbardziej funkcjonalnym urządzeniem w swojej klasie. Takim, które jest w stanie wykonać wszystko to, czego można od niego oczekiwać. Po prostu. Z mojej strony mogę z czystym sumieniem polecić.