Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – gładka, nieskazitelna, pozbawiona włosów skóra to marzenie każdej kobiety. Aby zrealizować to marzenie, używali różnych metod, takich jak brzytwy, depilatory i depilatory. Chociaż te metody wydają się proste, mają też wady. Mogą być bolesne i czasochłonne. Co więcej, nie usuwają włosów na stałe, ale w bardzo krótkim czasie.

Aby więc skóra była pozbawiona włosków i gładka, musimy powtórzyć ten proces. Aby pozbyć się wypadania włosów co kilka dni, potrzebne jest trwałe rozwiązanie. Trwała depilacja laserowa to rozwiązanie, które może pomóc nam trwale pozbyć się niechcianego owłosienia. Trwała depilacja laserowa to niezwykle skuteczne rozwiązanie problemu niechcianego owłosienia każdej kobiety. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym procesie.

Depilacja laserowa — funkcje

Proces depilacji laserowej polega na użyciu wiązki lasera o dużej intensywności. Wiązka lasera działa bezpośrednio na mieszek włosowy. Wewnątrz mieszków włosowych znajduje się pigment odpowiedzialny za wzrost włosa. Gdy promień lasera przechodzi przez skórę, zamienia się w ciepło. Melanina pochłania to ciepło, które uszkadza mieszek włosowy. W rezultacie wzrost włosów zatrzymuje się. Zaletą depilacji laserowej jest to, że zabija mieszki włosowe u nasady. Dzięki temu zatrzymuje się odrastanie niechcianych włosów. Aby jednak trwale usunąć owłosienie wiązką lasera, temperatura lasera musi osiągnąć 70 stopni.

Czy depilacja laserowa działa? Depilacja laserowa może zapewnić doskonałe efekty i trwale usunąć owłosienie, jeśli zabieg wykonywany jest przez specjalistę. Kluczem do skutecznej depilacji laserowej jest doświadczenie lekarza i jakość lasera. Na wyniki zabiegów depilacji laserowej wpływają dwa główne czynniki: kolor włosów i skóry pacjenta. Melanina obecna w mieszkach włosowych przyciąga wiązkę laserową. Dlatego przy depilacji laserowej najlepsze efekty osiąga się przy włosach grubych i ciemnych. Jeśli chodzi o koloryt skóry, jaśniejsza skóra działa lepiej, podczas gdy ciemniejsza skóra może wymagać wielu sesji. Zwykle wystarczy jedna sesja, aby usunąć około 75% włosów. Jednak niektóre osoby mogą wymagać dodatkowych kursów leczenia.

Jak często można wykonywać depilację laserową?

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Wiązka laserowa celuje tylko w mieszki włosowe anagenowe (wzrostowe). Na tym etapie włosy są całkowicie przyczepione u nasady. Jest to więc jedyny moment, w którym może całkowicie zniszczyć włosy od nasady. Spotkania ustala lekarz. Ważne jest, aby spotkania odbywały się w odpowiednich odstępach czasu. W przeciwnym razie wyniki mogą nie być prawidłowe zgodnie z oczekiwaniami. W przypadku depilacji twarzy sesje zaplanowano co cztery tygodnie. Natomiast w przypadku depilacji ciała sesje powinny odbywać się co 6 tygodni. Kiedy wzrost włosów staje się minimalny, zwiększa się odstęp między kolejnymi sesjami.

Dlatego depilację twarzy wykonuje się po 4-6 tygodniach. Sesje depilacji ciała planowane są po 6-8 tygodniach. Jak długo utrzymują się wyniki? Efekty depilacji laserowej mogą utrzymywać się przez wiele lat. Niektóre źródła podają, że efekty można zobaczyć przez co najmniej 2 lata po wszystkich zabiegach laserowych. Ale to nie czyni go trwałym. Powoduje to, że mieszki włosowe są uśpione przez długi czas, ale nie na zawsze. Włosy odrosną, ale będą cieńsze i delikatniejsze niż wcześniej. Można więc powiedzieć, że efekty nie są trwałe ani dożywotnie, ale w porównaniu z innymi metodami usuwania włosów są długotrwałe.

Depilacja laserowa – szczegóły

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, więc możesz być spokojna. Wykwalifikowani technicy laserowi używają wyłącznie sprzętu klasy medycznej, a pacjenci przed rozpoczęciem zabiegu przechodzą konsultację w celu oceny rodzaju skóry i włosów. W tym momencie będziesz musiał ujawnić wszelkie leczenie lub leki, które otrzymałeś wcześniej. Aby zobaczyć niesamowite rezultaty, potrzeba więcej niż jednej sesji. Po zakończeniu planu leczenia spodziewaj się długotrwałej utraty włosów! Należy również pamiętać, że żadna klinika laserowa nie może zapewnić 100% usuwania włosów, ponieważ niektóre włosy zawsze odrosną. Na odrastanie włosów mają wpływ hormony i inne czynniki biologiczne, które różnią się w zależności od osoby. Bezpłatna konsultacja pomoże określić Twoje długoterminowe wyniki.

Jednak depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Ćwiczenia i gorące kąpiele zwiększają temperaturę ciała, powodując pocenie się i stwarzając potencjalne pożywki dla bakterii. Może to prowadzić do infekcji lub wrastania włosków, dlatego zalecamy odczekanie co najmniej 24 godzin po depilacji laserowej przed podjęciem jakiejkolwiek czynności, która mogłaby podnieść temperaturę ciała i uszkodzić mieszki włosowe.