Spersonalizowana biżuteria srebrna – idealny prezent dla bliskiej osoby

Spersonalizowana biżuteria srebrna – idealny prezent dla bliskiej osoby – biżuteria srebrna to jeden z najbardziej trafionych prezentów dla bliskiej osoby. Nie tylko jest ona ponadczasowa i niezwykle szykowna, ale także jest doskonałym dodatkiem, który często nie tylko doskonale komponuje się z odzieżą, ale także jest w stanie podkreślić mocne atuty urody. Coraz większą popularnością cieszy się też spersonalizowana biżuteria srebrna. Na czym polega jej zaleta i jakie czynniki wziąć pod uwagę przy jej kupnie?

Personalizacja biżuterii srebrnej – popularny trend a wyroby jubilerskie

Słowo “personalizacja” robi w ostatnich latach furorę, zarówno w przypadku rozmaitych produktów, jak i usług. Każdy z nas bowiem kocha otrzymywać coś, co zostało stworzone z myślą o nim i wydaje się jakby szyte na miarę. Trend ten dosięgnął też wyrobów jubilerskich w tym biżuterii srebrnej. Zamawiając takie wyroby, uwzględnia się zarówno gust danej osoby, jak i konkretną okazję, z powodu której podarunek jest wręczany. Dla osoby obdarowanej taka biżuteria srebrna to nie lada gratka, gdyż otrzymuje ona wyrób, którego drugi egzemplarz nie istnieje. Dodatkowo biżuteria taka często może być elementem wzmacniającym pozytywną relację z drugą osobą.

Biżuteria srebrna może być spersonalizowana na co najmniej kilka sposobów, a jubilerzy i projektanci prześcigają się tu w pomysłach. Jednym z najprostszych sposobów personalizacji biżuterii srebrnej jest po prostu wygrawerowanie na niej tekstu, którym mogą być życzenia czy różne sentencje. Bardzo często graweruje się do tego także ważną datę okazji, z której biżuteria została wręczona. Spersonalizowana biżuteria srebrna jest świetnym podarunkiem z okazji rocznic ślubów, Dnia Matki, Dnia Kobiet, Dnia Babci, czy Walentynek. Popularne jest też jej wręczanie z okazji zdobycia nowej dobrej pracy czy awansu w pracy obecnej.

Niezwykle popularna i szczególnie miła jest też biżuteria srebrna ze zdjęciem. Może ono zostać umieszczone na przykład w pięknym serduszku, na którym dodatkowo można też wygrawerować kilka miłych słów. Bardzo popularne są także tak zwane charmsy, czyli specjalne zawieszki, które także można spersonalizować, dodając do nich grawery czy zdjęcie. Mogą one być również związane z zainteresowaniami czy z hobby osoby obdarowywanej, a także mogą zawierać ważne dla niej symbole religijne, magiczne i ogólnie symbolikę związaną z jej światopoglądem, do czego jednak trzeba dobrze tę osobę znać.

Biżuteria srebrna handmade – szczyt personalizacji

Spersonalizowana biżuteria srebrna - idealny prezent dla bliskiej osoby

Spersonalizowana biżuteria srebrna – idealny prezent dla bliskiej osoby

Coraz większą popularnością cieszy się także biżuteria srebrna handmade, czyli ręcznie robiona. Jest to obecnie jeden z bardziej lukratywnych biznesów, a wiele osób, które często są bardzo kreatywne i utalentowane, tworzy także biżuterię w domu, sprzedając ją poprzez sklepy internetowe i portale aukcyjne. Można u nich zamówić biżuterię srebrną, mówiąc im, z jakiej okazji ma zostać wręczona i jak mniej-więcej ma wyglądać. Tak zrobiona biżuteria jest szczególnie wyjątkowa, gdyż nie istnieją dwa takie same egzemplarze. Dodatkowo można w ten sposób otrzymać wyrób, którego nigdy by się nie znalazło w salonie jubilerskim czy w sklepie z upominkami.

Przed zamówieniem biżuterii srebrnej ręcznie robionej, warto jest przejrzeć strony i profile społecznościowe jej twórców, gdyż często bywa, że specjalizują się oni w konkretnych motywach czy tematyce biżuterii, często będąc wtedy mistrzami w swojej jubilerskiej niszy. Jedni specjalizują się w biżuterii srebrnej, w której nie są umieszczane żadne kamienie, a inni tworzą wyroby zachwycające pięknym kamieniami. Są artyści, którzy specjalizują się w biżuterii srebrnej z motywami roślinnymi lub takiej, która do złudzenia przypomina daną roślinę.

Dodatkowo wielu z nich wytwarzać może biżuterię związaną z konkretnym światopoglądem czy wartościami. Znajdziemy więc zarówno artystów tworzących biżuterię srebrną z motywami ezoterycznymi i magicznymi, jak i takich, którzy tworzą biżuterię odżywiającą ducha głęboko wierzącego katolika.

Dodatki do biżuterii srebrnej – zawsze mile widziane

Biżuteria srebrna ma jednak to do siebie, że powinna być ona przechowywana w odpowiednich warunkach, gdyż niezwykle podatna jest na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych, które mogą dość szybko ją oszpecić. Dlatego też powinno się zadbać o to, by wręczyć ją obdarowanemu w odpowiednim opakowaniu – najlepszy będzie do tego specjalny woreczek foliowy, który dodatkowo najlepiej umieścić w gustownym pudełeczku. W ten sposób biżuteria srebrna będzie chroniona przed niszczycielskim dla jej pięknego wyglądu powietrzem, wilgocią i światłem słonecznym, a sposób zapakowania podarunku również jest niezwykle ważny i powinno się tu wykazać dobrym smakiem.

Miłe będzie także dołączenie do biżuterii srebrnej bardzo pomocnego dodatku, jakim jest płyn do jej czyszczenia, jednak należy mieć na uwadze to, by wybrać płyn odpowiedni. Dotyczy to w szczególności biżuterii srebrnej zawierającej kamienie, w tym w szczególności bursztyny oraz perły, które mogą zostać zniszczone przez nieodpowiedni płyn. Jednak nawet z pozoru twarde i wytrzymałe kamienie mogą ulec odbarwieniu lub zmętnieniu, kiedy zastosuje się płyn zawierający chemiczne substancje z nimi reagujące. W dobrym salonie jubilerskim otrzyma się specjalistyczną poradę, jaki płyn kupić i z pewnością też od ręki się go tam kupi.

Spersonalizowana biżuteria srebrna to jeden z najbardziej udanych i miłych podarunków, praktycznie na każdą okazję. Warto więc rozważyć taki zakup w pierwszej kolejności, uwzględniając zainteresowania osoby obdarowywanej i łączącą nas z nią relacje.